www.KVETINARSTVA.sk
Katalóg kvetinárskych firiem a firiem príbuzných odborov
Calendar Colors®
 

Calendar Colors®

Calendar Colors®

Calendar Colors®


Calendar Colors - ilustračná fotka Calendar Colors®
- zaujímavá kvetinová služba v Českej republike
 

  

Predaj rastlín od pôvodných kamenných obchodov prešiel vývojom.  Rastliny sa dajú objednať cez tlačený katalóg, často rozprávkových farieb alebo priamo v internetovom obchode a domov Vám ich privezie kuriér. S kvalitou takto získaných rastlín máme rôzne skúsenosti. Napriek tomu, vybrať si rastlinu na internete a kúpiť si ju v kamennom obchode sa už dá aj v Českej republike.

 

V Českej republike funguje zaujímavá služba pre predaj trvaliek.

Na internetovej stránke www.calendarcolors.cz si môžete vybrať trvalku zo širokého výberu. Rastliny sú rozdelené podľa kvitnutia na Kolekcie:  Jar, Leto, Jeseň, Zima.

V každej kolekcii sú trvalky zoradené podľa abecedy z latinských názvov, pričom tam nechýba ani české pomenovanie rastliny, odroda  a malý obrázok. Pre podrobnejšie informácie sa rozbalia ďalšie podrobnosti o rastline - výška rastliny, nároky na osvetlenie, doba kvitnutia, farba kvetu, spon výsadby, doba výsadby, ... 

V pohodlí domova si môžete vybrať trvalky podľa vášho gusta a potom si ich zakúpiť v niektorom z 29-tych Záhradných centier podľa zoznamu, ktorý sa nachádza na stránke.

Myslím si, že je to veľmi dobre premyslený systém predaja, v ktorom sa dopĺňajú výhody internetu s predajom naživo v Záhradnom centre, kde si môžete tovar " ohmatať " a pred konečnou kúpou urobiť korekcie vo výbere a dať na dobrú radu záhradníka. Zároveň predajcovia získavajú reklamu na internete.

Služba je v Českej republike zatiaľ rozšírená len v 29 predajniach, čo čiastočne obmedzuje použitie tohto systému na predaj. Stránka sa ale dá použiť na spoznávanie druhov trvaliek, zistiť nové odrody alebo sa len tak pokochať krásou kvetov.

admin: info@zk.sk

 


 

ZÁHRADNÍCKY KATALÓG

HORTISERVIS ©

www.kvetinarstva.sk

posledná úprava 18.11.2010


 

 

NAJ.sk